Rekolekcje już za nami

Wielki tydzień już za kilka dni. Oznaką tego były też w naszej parafii rekolekcje wielkopostne tradycyjnie już przeżywane w V tygodniu Wielkiego Postu. Poprowadził je dla nas ks. Krzysztof Łytkowski ze zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Przyjechał do nas aż z nad morza, a dokładnie z Gdyni. Przez 4 dni głosząc Słowo Boże i sprawując sakramenty pomagał nam wejść na drogę nawrócenia i przygotowaniu się na przeżycie Wielkiego Tygodnia i niedzieli zmartwychwstania Pana Jezusa.

W niedzielę skupiliśmy się na prawdzie, że Bóg chce być obecny w naszym życiu. Jeśli chcemy prawdziwie żyć blisko Boga potrzebujemy oczyszczenia się z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania i ciągłą pracę nad sobą. Tą prawdę odkrywaliśmy w poniedziałek. Wtorek był dniem spowiedzi. A w naukach rekolekcyjnych skupiliśmy się na refleksji nad miłością Boga do nas. Środa była dniem szczególnie poświęconym chorym. Był czas na spowiedź, a także Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. Kapłani odwiedzili też 30 osób, którym stan zdrowia uniemożliwiał udział w Eucharystii w kościele. Ks. Krzysztof udzielił nam na koniec specjalne błogosławieństwo połączone z odpustem zupełnym.

Równocześnie swoje rekolekcje przeżywały też dzieci ze szkół podstawowych z Bodzanowa i Zakrzowa. W poniedziałek mówiliśmy o tym, że w sercu i duszy trzeba co jakiś czas posprzątać, a robi się to specjalnym „mopem” jakim jest spowiedź. We wtorek starsze dzieci, które już mogły sprzątały swoje serca w spowiedzi. Mówiliśmy też o tym jak ważnym znakiem jest krzyż i jak bardzo Pan Jezus nas kochał, że zgodził się na nim umrzeć. No i jak ważną sprawą jest by umieć w odpowiedni sposób wykonać znak krzyża. Pomaga w tym zasada „3P” czyli Powoli, Porządnie i Pobożnie 🙂 W środę na zakończenie mówiliśmy o modlitwie, która chroni nas przed złem jak np. kask, który chroni przed zrobieniem sobie krzywdy w głowę 😛

Dziękujemy Panu Bogu i ks. Krzysztofowi za ten święty czas. Oby jak najbardziej owocny.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=projig id=”6445496297302950145″]