Droga krzyżowa

Niedziela palmowa to w naszej parafii też dzień, w którym wyruszamy na drogę krzyżową w plenerze. Jest to dobra okazja, żeby poświęcić trochę więcej czasu na rozmyślanie o Męce Pana Jezusa. W tym roku wykorzystaliśmy tekst rozważań przygotowany przez Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Oparte były na Orędziu Papieża Franciszka do młodzieży z okazji XXX Światowego Dnia Młodzieży przeżywanego w diecezjach w Niedzielę Palmową w latach kiedy nie ma spotkania z Papieżem. (Pełny tekst orędzia można przeczytać także na naszej stronie.). Publikujemy też tekst rozważań. Warto do nich w wolnej chwili sięgnąć jeszcze raz, na spokojnie np. w czasie adoracji Grobu Pańskiego w Wielki Piątek czy Wielką Sobotę.

Jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim którzy wzięli udział w nabożeństwie, niosącym krzyż, Oazie, ministrantom, Panu Organiście.

Szczególne podziękowania dla Strażaków za dbanie o bezpieczeństwo modlących się na drodze.

Ks. Piotr przeprasza za to, że zapomniał podziękować im na końcu nabożeństwa. Obiecał, że się poprawi.