Lato, lato, lato czeka….

Lato czekało na nas, a my na lato 🙂 I wszyscy się doczekali 🙂 Pierwszy tydzień wakacji grupa dzieci wraz z opiekunami ( w sumie 21 osób) z naszej parafii spędziła w Mucharzu koło Wadowic. Piękne miejsce nad przyszłym zalewem 🙂

Czasu nie mieliśmy dużo, bo zaledwie 5 dni. Ale wykorzystaliśmy go jak najlepiej potrafiliśmy 🙂 W tym czasie zwiedziliśmy wiele miejsc na świecie w Parku Miniatur w Inwałdzie. Spędziliśmy też dłuższy czas w średniowiecznej warowni, gdzie mogliśy nie tylko zobaczyć jak wyglądały chaty rzemieślników (garncarza, kowala, tkacza), ale też mogliśmy spróbować jak się lepiło garnki, tkało pasek czy robiło sznurki 🙂 Przekonaliśmy się też, jak dużo trzeba było mieć siły, żeby pomagać kowalowi pracując przy miechach.

Nie zabrakło też wizyty na zamku w komnatach damy dworu, zbrojowni czy sali tortur.

Odwiedziliśmy też krainę bajek no i lunapark w Dinozatorlandzie, gdzie moglismy się wyszaleć dowoli na karuzelach, kolejce czy samochodzikach.

Ale nasz wyjazd to nie tylko zwiedzanie. Był czas również na spotkanie z Panem Bogiem na modlitwie i codziennej Mszy sw. Zastanawialiśmy się jak i za co mozemy dziękować Panu Bogu, uczylismy się jak uwielbiac Pana Boga śpiewem i jak spędzać ze sobą czas bez tv i komputera bawiąc się i tańcząc 🙂

Razem z nami były jeszcze trzy osoby z parafii w Osieczanach koło Myślenic. Odwiedził nas też i poprwowadził jeden pogodny wieczór wypełniony tańcami proboszcz tej parafii ks. Bogusław Seweryn.

Cały ten tydzień minał bardzo szybko, aż chciało się zostać dłużej 🙂 Kto wie może z Bożą pomocą w przyszłym roku powtórzymy taki parafialny wyjazd 🙂 Juz teraz zapraszamy 🙂

Zapraszamy też do oglądnięcia chociaż niektórych zdjęć z olbrzymiej galerii 🙂

[cws_gpp_images_by_albumid theme=projig id=”6306819127038491825″]