ŚDM – Dzień 1

Pierwszy dzień Światowych Dni Młodzieży już za nami. Działo się dużo. Od rana kończyliśmy przygotowania, aby jak najlepiej przyjąć naszych gości. Z każdą godziną i każdą minutą zbliżała się pora przybycia Pielgrzymów z Marsylii. Po drodze spędzili jeszcze kilka dni w diecezji tarnowskiej. Do nas dotarli kilka minut przed godziną 16:00. Pod kościołem przy parkingu wszyscy nasi wolontariusze parafialni i przedstawiciele rodzin, które zdecydowały się przyjąć pielgrzymów pod swój dach, czekali z radością. Było zapewne wiele różnych myśli w głowach: jak to będzie, czy uda się porozumieć, jacy będą?
Szybko okazało się jednak, że chociaż nasza znajomość języka francuskiego a ich polskiego jest niewielka, to z porozumieniem nie było problemu. I nie tylko chodzi o słowa. Przy okazji dziękujemy naszym parafianom państwu Casino za posługę tłumaczy.
Pierwszym co nas połączyło był radosny śpiew 🙂 Drugim było przypisanie Pielgrzymów do rodzin 🙂 To już trochę trwało, ale przy tylu osobach (146) to musiało potrwać. Kiedy rozdaliśmy tez pakiety wszyscy rozjechali się do domów. Naszym gościom, ale również i nam należał się zasłużony odpoczynek.

Na dzisiaj tyle 🙂 Zapraszam do oglądnięcia zdjęć z dzisiejszego dnia 🙂

P.S. Zachęcam też, osoby które goszczą pielgrzymów to podzielenia się wrażeniami 🙂 Piszcie na adres: parafiabodzanow@gmail.com
[cws_gpp_images_by_albumid theme=projig id=”6311351338434497265″]