Śluby czasowe s. Magdaleny Malinowskiej

21 sierpnia 2016 roku w kościele Matki Bożej Anielskiej w Dębicy odbyła się uroczystość pierwszych ślubów zakonnych naszej parafianki – siostry Magdaleny Malinowskiej. Dzień ten był zwieńczeniem okresu czteroletniej formacji – najpierw poprzez etap wstępny zwany postulatem, później przez dwa lata nowicjatu, w którym to siostry w atmosferze modlitwy oraz skupienia starały się dokładniej rozpoznać swoje powołanie i odpowiednio dobrze przygotować się do profesji czasowej (złożenia czasowych ślubów zakonnych). Uroczystość bezpośrednio poprzedziły przeżyte przez siostrę Magdalenę i siostrę Barbarę kilkudniowe rekolekcje. Podczas uroczystej Eucharystii siostry nowicjuszki ślubowały czystość, ubóstwo oraz posłuszeństwo. Otrzymały także krzyż, różaniec oraz granatowy welon – symbol całkowitej przynależności do Chrystusa. Czas od pierwszych ślubów do profesji wieczystej, zwany jest junioratem. Siostry juniorystki przebywają na placówkach Zgromadzenia, gdzie poprzez modlitwę pełnione posługi i inne ćwiczenia zakonne przygotowują się do złożenia ślubów wieczystych. Formację w junioracie odbywają pod kierownictwem siostry mistrzyni. W ostatnim roku junioratu poprzez tzw. czas probacji siostry przygotowują się do wieczystych zaślubin.

Siostra Magdalena bardzo prosi o modlitwę w swojej intencji oraz serdecznie dziękuje tym, którzy do tej pory w swoich modlitwach polecali ją Bogu.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=projig id=”6323961512136428577″]