Imieniny ks. Proboszcza Antoniego

Wtorek 13 czerwca to nie tylko dzień wspomnienia św. Antoniego z Padwy i w kolejny dzień fatimski, w naszej parafii to również dzień imienin ks. Proboszcza Antoniego. Po Eucharystii sprawowanej również w intecji solenizanta przyszedł czas na życzenia od przedstawicieli Parafian 🙂

Warto przy tej okazji zapoznać się z sylwetką patrona naszego ks. Proboszcza:

Urodził się w Lizbonie w 1195 roku, wstąpił początkowo do kanoników augustianów, ale w 1220 roku został franciszkaninem. Był kaznodzieją, a wybitnie uzdolniony w sztuce oratorskiej, uczył na różnych uniwersytetach Europy. W końcu osiadł w Padwie, gdzie zajął się wyłącznie przepowiadaniem.

Zmarł w 1231 roku, został kanonizowany w 1232 roku, zaledwie jedenaście miesięcy po śmierci. W 1946 roku ogłoszono go doktorem Kościoła. Jest przedstawiany w habicie franciszkańskim, z księgą, chlebem, płomieniem, sercem, lilią i Dzieciątkiem Jezus.

Jest opiekunem: sierot, więźniów, rozbitków, ciężarnych, kobiet bezpłodnych, chorych dzieci, szklarzy i rekrutów. Przyzywa się go, aby znaleźć zgubione przedmioty, a także jako pomoc w znalezieniu odpowiedniego męża.

Niech słowa pieśni wyrażą nasze życzenia dla ks. Proboszcza.

Bądź pozdrowiony przemożny Patronie
Święty Antoni, którego obronie
Z ufnością wielką dziś się polecamy
W potrzebach naszych pomocy wzywamy

Tyś opiekunem, bratem, przyjacielem,
Tyś przewodnikiem i nauczycielem
Niech z Twą pomocą, pewni Twej opieki
Idziemy śmiało w świat Boży daleki

Wyproś pokorę, czystość sercu memu
Niech zawsze służę wiernie Panu memu
Prowadź mnie drogą co wiedzie do nieba
Naucz jak walczyć i zwyciężać trzeba.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=projig id=”6431918332528034881″]