XXX Niedziela Zwykła

• W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy budowniczym tej świątyni i wszystkim, którzy nieustanie troszczą się o utrzymanie i piękny jej wystrój. Ten widzialny kościół jest znakiem Kościoła budowanego z żywych kamieni, którymi są ci, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa.
    • Rada Parafialna zbiera dziś w zakrystii ofiary na budowę nowego kościoła.
  • Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych
    • Msze św. w kościele o godzinie 7:00, 9:00 i 11:00.
    • Msza św. na cmentarzu połączona z procesją, czytaniem wypominków i modlitwami za zmarłych o godzinie 14:00.
    • O 18:00 w kaplicy na cmentarzu różaniec za zmarłych poprowadzi Oaza.
    • Rada Parafialna, jak co roku, będzie zbierać ofiary na utrzymanie cmentarza.
    • Odwiedzając dziś i jutro (tj. 1 i 2 listopada) kościół można dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Można go uzyskać tylko raz w ciągu dnia, po wypełnieniu następujących warunków:
      • Odmówić Ojcze nasz i Wierzę,
      • być w stanie łaski uświęcającej,
      • przyjąć Komunię Św.,
      • nie być przywiązanym do grzechu,
      • pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
    • W dniach od 1 – 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • Piątek – Pierwszy piątek miesiąca
    • Odwiedziny z Najświętszym Sakramentem u chorych. Prosimy zgłosić te osoby w zakrystii.
    • Kancelaria od 16:00 – 17:00
    • Spowiedź od 16:30
  • Sobota
    • O 8:00 – Msza św. za zmarłych
    • O 17:30 – Różaniec o rychłą beatyfikację sł. Bożego ks. Michała Jachimczaka. Prowadzą Róże Różańcowe.
  • Za zmarłych z wypominków jednorazowych będziemy modlić się w środę w czasie procesji na cmentarzu, w czwartek i piątek o 17:30, a w sobotę po Mszy Św.
  • W przyszłą niedziele składka na budowę nowego kościoła.
  • Informacje i zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej u ks. Piotra.
  • Dziękujemy rodzinom za uporządkowanie:
    • kościoła: Kortom, Monderom, Zelkom /2 rodzinom/, Heretykom i Krzywdom
    • kaplicy na cmentarzu: Woźniakom, Wójcikom, Juszczykom, Kałużom, Mamrom i Orłowskim /2 rodzinom/
  • W sobotę od 9:00 o uporządkowanie kościoła prosimy rodziny z Bodzanowa: Nowaków /2 rodziny/, Kałużów, Dańdów /2 rodziny/, Kałużów i Windaków.