Organizujemy Szlachetną Paczkę !!!

Myślę, że nie ma w naszej parafii osoby, która by nie wiedziała czym jest „Szlachetna Paczka”. Od kilku lat w mediach na przełomie listopada i grudnia możemy znaleźć dużo informacji na ten temat, jak również wzruszające relacje z finału akcji, kiedy rodziny otrzymują paczki. W tym roku postaramy się i My jako parafia taką paczkę przygotować. 🙂 Gdyby ktoś jednak nie wiedział to zapraszam na oficjalną stronę Paczki.

Serdecznie zachęcam do poznania „naszej” rodziny.

Pani Katarzyna (44 l.) i pan Artur (50 l.) są rodzicami: Agnieszki (16 l.), Piotra (13 l.) i Jakuba (11 l.). Pani Katarzyna i pan Artur to rodzice sześciorga dzieci. Najstarsze dzieci same się utrzymują. Na utrzymaniu rodziców pozostało troje młodszych dzieci. Rodzinie wiodło się dobrze, dopóki obydwoje rodzice pracowali. Rok temu pan Artur stracił pracę. Sytuacja finansowa rodziny w jednej chwili uległa znacznemu pogorszeniu. Pan Artur podejmuje prace na podstawie umowy o dzieło, które nie dają stałych i systematycznych dochodów (ok 600 zł miesięcznie). Znaczną część dochodu rodzina wydaje na leczenie (500 zł). Piotr cierpi na astmę oskrzelową, a pani Katarzyna zmaga się z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Rok temu Agnieszka uległa poważnemu wypadkowi, a dokładnie została potrącona przez samochód. Córka przeszła szereg badań i rehabilitacji, ale noga nie wróciła do pełnej sprawności. Główne źródło utrzymania rodziny to pensja pani Katarzyny (762 zł) i zasiłki z MOPS-u (1263 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania (640 zł) pozostaje około 469 złotych na jednego członka rodziny miesięcznie. Rodzice są bardzo dumni ze swoich dzieci. Agnieszka, Piotr i Jakub to dobrzy sportowcy. Agnieszka świetnie pływa, a chłopcy grają w Klubie sportowym. „Na półkach nie ma już miejsca na puchary i medale, które nasze dzieci zdobyły podczas różnych konkurencji sportowych” – z dumą chwali się tata. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i odzieży. Pani Katarzyna nieśmiało prosi również o kabinę prysznicową. Rodzina w końcu dokończyłaby remont łazienki, na który ciągle brakuje pieniędzy.

Proszę przemyśleć w gronie rodzinnym czy chcecie się do tej akcji przyłączyć. Jeśli tak to proszę postąpić wg poniższych zasad 🙂

 1. Wybierzcie z listy co chcecie dla rodziny podarować.
 2. Zgłoście to do ks. Piotra ( Bardzo ważne !) osobiście po Mszach św. w zakrystii lub pisząc e-mail: piotrstudnicki@gmail.com (Chodzi o to, żeby nie było tak, że będziemy mieć np. 200 kg cukru a będzie brakować innych rzeczy.)
 3. Po zatwierdzeniu dokonujemy zakupu wybranych rzeczy. (Ważne, żeby to były rzeczy nowe, nieużywane.)
 4. Przynosimy do salki ofiarowane rodzinie rzeczy. (do 7 grudnia !) W poniedziałki, wtorki, piątki i soboty po Mszy Św. wieczornej. W środy i czwartki w godzinach 18:00 – 19:00.

Poniżej prezentujemy listę potrzebnych rzeczy:

 • Produkty spożywcze :
  • Herbata(różne rodzaje), kawa, kakao do picia, miód , -kilka/kilkanaście są sztuk każdego
  • Konserwy mięsne , konserwy rybne, warzywa w puszkach , dżem(różne rodzaje) – kilkanaście sztuk
  • Kasza, Ryż, makaron (różne rodzaje ) – po ok.20 paczek każdego
  • Płatki (różne rodzaje ) – kilka większych paczek
  • Kakao do wypieków, cukier wanilinowy, proszek do pieczenia, bakalie, budyń w proszku – kilka opakowań
  • Cukier i mąka – po ok.20 opakowań każdego
  • Olej -kilkanaście 1l butelek
  • Słodycze dla dzieci
 • Środki czystości :
  • Proszek do prania( różne rodzaje ) -ok. 12kg
  • Płyn do płukania – kilka sztuk
  • Płyn do naczyń +gąbki – kilka sztuk
  • Szczoteczki + pasta do zębów – kilka sztuk
  • Mydełko, żel pod prysznic , gąbki do ciała – kilka sztuk
  • Płyny czyszczące ( np.:cif … Itp.) – kilka sztuk
  • Dezodoranty – kilka sztuk
 • Odzież
  • Katarzyna (44 l. )
   • Rodzaj odzieży: Zimowa kurtka
    • Rozmiar: M/L
    • Sylwetka: szczupła
  • Artur (50 l.)
   • Rodzaj odzieży: przejściowe spodnie
    • Rozmiar: L
    • Sylwetka: szczupła
  • Agnieszka (16 l.)
   • Rodzaj odzieży: przejściowe spodnie
    • Rozmiar: S/M
    • Sylwetka: szczupła
   • Rodzaj odzieży: przejściowa bluzka
    • Rozmiar: S/M
    • Sylwetka: szczupła
  • Piotr (13 l.)
   • Rodzaj odzieży: sportowy dres
    • Rozmiar: S/M
    • Sylwetka: szczupła
  • Jakub (11 l.)
   • Rodzaj odzieży: sportowy dres
    • Rozmiar: S
    • Sylwetka: szczupła
 • Obuwie
  • Katarzyna (44 l.)
   • Rodzaj obuwia: zimowe
   • Kategoria: kozaki
   • Rozmiar: 37
  • Artur (50 l.)
   • Rodzaj obuwia: zimowe
   • Kategoria: trapery
   • Rozmiar: 43
  • Agnieszka (16 l.)
   • Rodzaj obuwia: przejściowe
   • Kategoria: adidasy
   • Rozmiar: 38
  • Jakub (13 l.)
   • Rodzaj obuwia: letnie
   • Kategoria: buty typu korki
   • Rozmiar: 39
  • Piotr (11 l.)
   • Rodzaj obuwia: letnie
   • Kategoria: buty typu korki
   • Rozmiar: 37
 • Pomoce szkolne :
  • 2 plecaki dla chłopców Jakuba i Piotra
  • Zeszyty (różne rodzaje ) – kilkanaście sztuk
  • Jakieś długopisy, ołówki, linijki itp. – kilkanaście sztuk
 • Wyposażenie mieszkania :
  • Brodzik z kabiną prysznicową (półokrągła 90cm)
  • Ręczniki (różne wielkości )- kilka kompletów
  • Pościel – 5 kompletów (dla każdego z domowników po jednym ) 
 • Szczególne upominki :
  • Pani Katarzyna chciałaby dla swoich synów stroje sportowe ( 2x spodenki+ koszulka do gry w piłkę nożną ), Dla niej samej na pewno miłym prezentem byłyby jakieś perfumy damskie
  • Pan Artur : Lubi majsterkować
  • Agnieszka : jakieś kosmetyki
  • Piotr i Jakub (j w) stroje sportowe rozmiar s i m/s

Lista produktów spożywczych, środków czystości czy pomocy szkolnych jest otwarta. Jeśli uważacie, że czegoś tam brakuje to można oczywiście dodać (proszę to jednak wcześniej skonsultować ). Podobnie ilości produktów jest proponowana. Jesteśmy w stałym kontakcie z Wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”, który opiekuje się rodziną. Jeśli będą pytania czy wątpliwości to będziemy się konsultować z nim na bieżąco i sprawy wyjaśniać 🙂