Msza prymicyjna ks. Mateusza Kozika

W niedzielę 27 maja nastała długo oczekiwana chwila. Po 27 latach od ostatnich prymicji w naszej parafii ks. Andrzeja Woźniaka. Po 6 latach przygotowań w seminarium, ks. Mateusz Kozik sprawował po raz pierwszy samodzielnie Eucharystię.

Uroczystości prymicyjne rozpoczęły się w domu rodzinnym. Po otrzymaniu błogosławieństwa od swoich rodziców ks. Neoprezbiter wyruszył do kościoła, gdzie został przywitany i wprowadzony do kościoła przez ks. Proboszcza Antoniego. Jeszcze przed rozpoczęciem Eucharystii, Rada Parafialna, Przedstawiciele Służby Liturgicznej, Ruchu Swiatło- Życie, dzieci i młodzieży oraz delegacje ze wszystkich wsi tworzących naszą wspólnotę parafialną złożyli życzenia i gratulacje.

Po Mszy św. Ks. Mateusz udzielił wszystkim wiernym błogosławieństwa prymicyjnego.

Kazanie wygłosił Ks. Ryszard Kilanowicz

 

Zdjęcia otrzymaliśmy od

Serdecznie dziękujemy 🙂

[cws_gpp_images_by_albumid theme=projig id=”6560963369486532817″]