100-lecie Odzyskania Niepodległości

W końcu nadszedł ten szczególny dzień, na który wszyscy czekali. Co prawda, w naszej parafii obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości miały miejsce 7 października i zostały przygotowane przez Społeczność Szkoły Podstawowej w Bodzanowie i Stowarzyszenie „Bodzanowianka”. Więcej możecie przeczytać na stronie Szkoły w Bodzanowie, ale nie znaczy to, że 11 listopada już nie celebrowaliśmy tej ważnej chwili.

Dzisiejsze świętowanie rozpoczęliśmy od włączenia się do akcji „Niepodległa do hymnu”. O godz. 12 przy biciu dzwonów zaśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W czasie Mszy Św. dziękowaliśmy za Niepodległą i za Tych którzy do odzyskania niepodległości się przyczynili. Na koniec w raz z „Bodzanowiankami” odbyło się jeszcze wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.

Dziękujemy Stowarzyszeniu i wszystkim obecnym za wspólne świętowanie.