Parafia Bodzanów pod krzyżem

W sobotę 14.09 września obchodziliśmy Święto Podwyższenia Krzyża Św. Zostało ono ustanowione na pamiątkę odnalezienia Krzyża Pana Jezusa. Poszukiwania zleciła św. Helena matka cesarza Konstantyna Wielkiego. 

Dzisiaj święto to ma nam przypominać o znaczeniu krzyża w naszym życiu codziennym. Nie tylko w tym wymiarze duchowym ale również symbolicznym. Krzyż ma być znakiem naszej wiary a nie elementem dekoracji.

W ten dzień również we Włocławku odbyło się zorganizowane przez fundacje Solo Dios Basta spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” (Więcej można przeczytać tutaj.)

Nasza parafia duchowo włączyła się w to wydarzenie. Po Eucharystii uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz adorowaliśmy Krzyż. 

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwie. Oazie i Służbie Liturgicznej za pomoc w zorganizowaniu i prowadzeniu. 🙂