Niedziela powołań

W naszym seminarium duchownym dwa razy w każdym roku, klerycy wyjeżdżają na tzw. niedzielę powołań. Odwiedzają parafie w kolejnych dekanatach, aby zwrócić naszą uwagę na bardzo istotną kwestię, jaką jest sprawa powołań. 

Przede wszystkim  mówią o powołaniu do kapłaństwa, o swojej drodze odkrywania Bożego wezwania. Szczególnie to jest ważne w parafiach, w których od lat nie było powołania do kapłaństwa. 

W naszej parafii nie tak dawno przeżywaliśmy prymicje ks. Mateusza Kozika, ale to nas nie zwalnia z obowiązku modlitwy o nowe powołania. 

Kl. Wojtek i kl. Hubert w czasie sobotnich spotkań z młodzieżą z Oazy, Służby Liturgicznej i z kandydatami do bierzmowania, opowiadali i pokazywali jak wygląda zwykły dzień w seminarium. W niedzielę kl. Wojciech dzielił się swoim świadectwem odkrywania powołania. 

Powołanie wszyscy mamy jedno. Bóg chce żebyśmy byli święci. Ale do tego celu mamy dojść różnymi drogami. Dlatego ważne jest, by również modlić się o świętość w naszych rodzinach. By małżeństwa były również z powołania, bo przykład życia dorosłych jest pierwszym sposobem w jaki Bóg dociera do młodych ludzi z zaproszeniem, aby byli święci.