Samolotowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w LOURDES

ZMIANA TERMINU PIELGRZYMKI 26.07 – 30.07
Osoby, które nie mogą jechać w tym terminie proszę o jak najszybszy kontakt
(796745095)
Proszę też o jak najszybszą wpłatę zaliczki 800 zł.

Dzień 1: Wylot z Polski – 14.06.2020 (niedziela)

• O godzinie 4.30 spotykamy się na lotnisku w Krakowie-Balicach. Dwie godziny przed odlotem rozpoczęcie odprawy bagażowo-biletowej. Po odprawie nastąpi bezpośredni wylot z Krakowa do Lourdes o godzinie
    6:35.
  • Lądowanie na lotnisku w Lourdes o godzinie 09:20. Transfer do hotelu, zostawienie bagaży w pomieszczeniu bagażowym w hotelu. Rozpoczęcie zwiedzania.
  • Przejście Drogą Bernadetty. Msza św. Powrót do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.
  • Wieczorem weźmiemy udział w pięknym nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.
    ami. Nocleg.

Dzień 2: Lourdes – 15.06.2020 (poniedziałek)

• Rano, po śniadanie całodzienny pobyt w Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous.
  • Wspólna modlitwa na Drodze Krzyżowej.
  • Zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej w Lourdes: Grota Massabielle, Krypta, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa oraz Bazylika św. Piusa X.
  • Powrót do hotelu, obiadokolacja.
  • Nocleg.

Dzień 3: Betharram, jezioro w Lourdes – 16.06.2020 (wtorek)

• Rano, po śniadaniu przejazd do Sanktuarium w Betherram (dodatkowo płatne). Tradycja mówi, że Maryja uratowała tutaj od utonięcia młodą dziewczynę, podając jej pod mostem gałąź („beth-arram” znaczy w dialekcie bearneńskim „piękna gałąź”), następnie zwiedzimy Jaskinie Betharram.
  • Przejazd do Lourdes nad jezioro, czas wolny.
  • Po południu powrót do Lourdes. Obiadokolacja.
  • Po niej wieczorem weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami.
  • Nocleg.

Dzień 4: Lourde, Pic du Jer – 17.06.2020 (środa)

• Rano, po śniadaniu dla chętnych przejazd komunikacją miejską do stacji kolejki, która zawiezie nas na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes (dodatkowo płatne). Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium; z punktu widokowego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, doline Argelès-Gazost – (wyjazd kolejką możliwy przy dobrej pogodzie). Czas wolny.
  • Możliwość kąpieli w cudownych wodach w Lourdes.
  • Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Po niej weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami.
  • Nocleg.

Dzień 5: Powrót do Polski – 18.06.2020 (czwartek)

• Rano wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko.
  • Wylot z Lourdes o godzinie 10:05.
  • Lądowanie w Krakowie – Balice o godzinie 12.40.
  • Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 2090 PLN/os.

• Cena skalkulowana jest na grupę 20 osób. (Przy 30 osobach koszt wynosi 1990 zł/os.)
  • Cena zawiera:
    • Przelot tanimi liniami lotniczymi Ryanair na trasie: Kraków – Lourdes – Kraków, mały bagaż podręczny (40x20x25 cm) oraz mały bagaż rejestrowany do 10 kg (55x40x20 cm);
    • Transfery autokarem z lotniska do Lourdes, z Lourdes na lotnisko;
    • 4 noclegi w hotelach 3* (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami);
    • Wyżywienie 2 x dziennie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje;
    • Ubezpieczenie: KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych;
    • Opieka polskojęzycznego pilota podczas pielgrzymki;
    • Przedstawiony program zwiedzania.
  • Cena nie zawiera:
    • Opłaty dla sanktuarium, taksy klimatycznej, ofiary i bilety wstępu w Lourdes, składki na Turystyczny
    • Fundusz Gwarancyjny ok. 35 EUR/os.- płatne u pilota w autokarze;
    • Transferu na lotnisko w Krakowie i powrót;
    • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (80 PLN/os. płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę);
    • Możliwość przejazdu komunikacją miejską do dolnej kolejki Pic du Jer i wyjazd nią na szczyt ok. 20 EUR/os. (wycieczka fakultatywna);
    • Kosztów wycieczki Betharram (sanktuarium i jaskinie) (ok. 36 EUR/os. w zależności od ilości chętnych);
    • Rejestrowanego bagażu 20 kg (220 PLN/os)
    • Wydatków własnych;
    • Dopłaty do pokoju SGL (na zapytanie) – 90 EUR / osobę / pobyt;
    • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

Zapisy w zakrystii lub u ks. Piotra