Podziękowanie Panu Organiście

W uroczystość Bożego Narodzenia przeżywaliśmy w naszej parafii niezwykłe wydarzenie. Dziękowaliśmy panu Olkowi naszemu organiście za prawie 40 lat posługi w naszej parafii. Jako pierwszy podziękowania i życzenia złożył ks. Proboszcz, nie zabrakło ich również od Rady Parafialnej, przedstawicieli młodzieży i parafian. 

Wzruszenie nie ominęło nikogo. Widać było je i u Pana Organisty, Jego małżonki, ks. Proboszcza, a także u starszych i młodych. Dla wielu osób w naszej parafii Pan Olek był organistą „od zawsze”. W podziękowaniach podkreślano szczególnie to, że tylu ludziom swoim graniem towarzyszył w czasie ważnych wydarzeń przy chrztach, ślubach, jubileuszach czy pogrzebach. Wielu a zwłaszcza kapłanom trudno było sobie wyobrazić  wizytę duszpasterską bez Niego. Zawsze tryskającego humorem i różnymi powiedzonkami czy anegdotami. 

Za lata posługi Pan Organista został odznaczony przez Abp Marka Jędraszewskiego „Złotym Medalem Jana Pawła II”. 

Jeszcze raz serdecznie panu Olkowi składamy Bóg zapłać !!!