Rekolekcje OAZY

W naszej parafii podczas tegorocznych wakacji odbyły się tygodniowe rekolekcje. Młodzież Oazy gromadziła się na nich każdego dnia od 6 do 10 lipca.

Każdy nasz dzień rozpoczynał i kończył się modlitwą w różnej formie. Od modlitwy wspólnotowej po Eucharystię, przechodząc też przez adoracje przed Najświętszym Sakramentem i codzienne wyśpiewywanie koronki w tym jedną odbyliśmy w plenerze.

Każdy też dzień miał swoją biblijną postać, na której potem opieraliśmy spotkania w małych grupach, rozważając Słowo Boże.

Oprócz modlitwy spotykaliśmy się też po to, by się ze sobą jeszcze bardziej zjednoczyć, a przede wszystkim cieszyć się z bycia razem, Do tego namawiały nas wspólne codzienne gry, tańce i zabawy, które każdego  dnia miały inny stopień trudności.

Wyzwaniem chyba dla wszystkich z nas było wstanie z łóżka w środę i czwartek na 7.00 do kościoła, na poranną Eucharystie. Jednak mimo niewyspania, zjawiliśmy się na niej wszyscy.

Z racji, że nasza Oaza uwielbia uwielbiać Boga śpiewem, każdego dnia odbywały się długie próby śpiewu.

A to co chyba każdy z nas polubił najbardziej, to wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków, które z każdym dniem coraz bardziej zaskakiwały.

Tak o to zleciał nam tydzień rekolekcji, każdy z nas starał się dawać z siebie jak najwięcej  by inni mogli czerpać jak najwięcej.  

Oto kilka krótkich refleksji naszych uczestników:

       ,,Dla mnie, te rekolekcje były bardzo fajnie spędzonym czasem, który niestety ale zleciał bardzo szybko. Na pewno długo będę wspominała chwile które spędziłam w gronie fantastycznych osób oraz przy świetnej atmosferze. Jednym słowem było EXTRA!!! Z całego serca dziękuję Wszystkim za te rekolekcje, które na pewno powtórzyłabym jeszcze raz.”

M.K

     ,,…Na pewno będę je mile wspominać, najbardziej podobało mi się to, że byliśmy tu wszyscy razem i to, że wszyscy dzieliliśmy się wzajemnym uśmiechem…”-

E.L

,,…Te rekolekcje były super, na pewno nigdy ich nie zapomnę i będę je wspominać przez długie lata. Bardzo miła atmosfera oraz mili ludzie. Chętnie poszłabym na nie jeszcze raz.”–

K.W

,,Rekolekcje były fantastyczne. Na pewno zapamiętam je  na długo i będę miała wiele wspaniałych wspomnień. Nie da się tego ująć w słowa. Był to jeden z najlepszych tygodni dotychczas w wakacje. Dziękuje wszystkim za ten wspaniały czas.” –

O.S

    ,,…To co myślę to, to, że takie rekolekcje to super pomysł na spędzenie wolnego czasu, którego większość z nas nie docenia i woli chyba go spędzić siedząc przed telefonem w swoich pokojach.Tym czasem jednak, nie ma chyba nic lepszego od budowania więzi i dzielenia się uśmiechem, czasem i cząstką siebie z drugim człowiekiem. Sami przy tym stajemy się szczęśliwsi a na dodatek jeszcze umacniamy się w wierze i przez to żyjemy dla Boga. Myślę, że każdy z nas coś z nich wyniósł, coś przeżył i czegoś doświadczył nowego, a przede wszystkim znalazł trochę więcej czasu dla Boga niż w zwykły normalny dzień i to jest w tym wszystkim chyba najważniejsze.”

J.L

,,… W czwartek nie mogłam spędzić całego dnia na naszych pół-rekolekcjach, ponieważ miałam egzamin na prawo jazdy. Zdałam go. Jestem przekonana, że to dzięki temu, że wcześniej uczestniczyłam we Mszy Świętej, a kiedy już pojechałam na egzamin, to nasza Oaza podczas adoracji modliła się za mnie Koronką do Bożego Miłosierdzia. To jest mój mały cud tych rekolekcji. Jestem przeogromnie zbudowana tym, jak wspaniałą wspólnotę tworzymy – wspólnotę, która wstanie na 7 na Mszę, która może ze sobą rozmawiać bez końca, wspólnotę, która mimo niewielu osób potrafi głośno śpiewać na cześć Pana, która może pójść na jakąś łąkę i tam odmówić Koronkę, która umie zadbać o jedzonko, która świetnie się zna, która sobie dziękuje, i która w końcu świetnie bawi się na Agapie tańcząc i śpiewając karaoke! Jestem wdzięczna i dumna z tego, jak wiele już osiągnęliśmy, jak się rozwinęliśmy. W tym naprawdę jest palec Boży. I za to wszystko, za cały rok formacyjny, za nasze rekolekcje, za to co było i co Bóg jeszcze dla nas ma – chwała Panu!”-

A.D