1 TYDZIEŃ ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29.11. – 6.12.2020 r.

 

PONIEDZIAŁEK – 30.11. ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA

CZWARTEK – 3.12. wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

PIĄTEK – 4.12. – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

  • Kancelaria parafialna od 16:00 do 17:00
  • Spowiedź od 16.30

SOBOTA – 5.12. – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

  • W tym miesiącu z powodu ograniczeń, nie będzie Mszy Św. o 8:00 za zmarłych
  • Różaniec o 17.30 o rychłą beatyfikację sługi Bożego ks. Michała Jachimczaka – zapraszamy róże różańcowe

Serdecznie zapraszamy na Roraty (pn, wt, pt, sb – wieczorem, śr, czw – rano). Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, a zwłaszcza z klas 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas kazań roratnich będziemy zgłębiać tajemnicę Mszy Świętej.

W czasie świąt tradycyjnie łamiemy się opłatkiem. Jest to symbol obecności wśród nas Boga, który stał się człowiekiem. Zachęcamy do zaopatrywania się w opłatki w kościołach. W przeciwieństwie do tych zakupionych w sklepach, są one poświęcone i stają się również wyrazem przyjęcia błogosławieństwa. W naszej parafii można je nabyć u pana organisty lub pana kościelnego.

W zakrystii dostępne są wigilijne świece Caritas. Ofiary jak w poprzednich latach.

Do chorych udamy się dopiero przed samymi świętami.

Dziękujemy za uporządkowanie kościoła i złożoną ofiarę: Bułatom, Włosińskim, Małkom, Wrześniakom i Pieprzycom

W przyszłą sobotę od godź. 9:00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Słomiroga: Kościółków, Wojciechowskich, Drozdów, Więsków i Więsków