4 TYDZIEŃ ADWENTU

OGŁOSZENIA

20.12. – 27.12.2020 r.

PONIEDZIAŁEK – 21.12.

  • Spowiedź od godz. 17:00

WTOREK – 22.12.

  • Spowiedź od godz. 16:00

ŚRODA – 23.12.

  • o 7:00 ostatnie roraty w tym roku
  • od godziny 8.00 udamy się do chorych. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii – zarówno tych chorych do których chodzimy zwyczajowo na pierwszy piątek, a także tych chorych, którzy chcieliby przystąpić do sakramentów z racji na święta.

CZWARTEK – 24.12.

  • Msza Święta o 8:00

PIĄTEK – 25.12. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

  • Pasterka o północy

SOBOTA – 26.12. ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA – pierwszego męczennika

  • Msze Św. jak w niedzielę
  • Po każdej Mszy Św. tradycyjnie pobłogosławimy owies

NIEDZIELA – 27.12 ŚWIĘTO ŚW. RODZINY

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wieczoru poprzez wspólną modlitwę, przeczytanie fragmentu Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Niech to będzie okazja – może jedyna w roku – do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Tego dnia tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca.

Dziękujemy za uporządkowanie kościoła i złożoną ofiarę: Hachajom, Grochotom, Ziobrom, Górskim, Brzezińskim i Pani Sokołowskiej

W środę od godziny 18:00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Słomiroga: Michalskich, Styrylskich, Gorczyców, Szewczyków, Siudów, Wrześniaków, Panią Siudę, Pana Jastrzębskiego, Panią Pieprzycę i rodzinę Gajo.