IV TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

 

OGŁOSZENIA

14.03. – 21.03.2021 r.

 

PIĄTEK – 19.03. UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP

  • Kancelaria parafialna od 16.30 do 17.30
  • Droga krzyżowa o 17:30

W niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje. Otoczmy modlitwą ks. Macieja Kuczaka, który je dla nas poprowadzi.
Program jest wywieszony w gablocie przed kościołem, na stronie parafialnej oraz do zabrania ze stolika z gazetami. Plan na najbliższą niedzielę wygląda następująco:

  • Msze Św. z nauką ogólną w zwykłym porządku
  • o 13:30 droga krzyżowa
  • 14:15 – gorzkie żale z kazaniem pasyjnym
  • o 18:00 – konferencja dla rodziców z Bodzanowa i Zakrzowca.

W zakrystii oraz przy wejściu do kościoła są dostępne baranki wielkanocne – Caritas. Można je sobie zabierać.

Uroczystość św. Józefa rozpoczyna tydzień modlitwy o ochronę życia. Można włączyć się w tę modlitwę, zabierając ze stolika broszurę z przygotowanymi modlitwami na każdy dzień. Są tam również deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest ona zobowiązaniem do dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone. Osoby, które podejmą się tego dzieła, zapraszamy na Mszę Św. 25 marca w święto Zwiastowania NMP, po której złożą swoje deklaracje i otrzymają specjalne błogosławieństwo.

Dziękujemy za uporządkowanie świątyni i złożoną ofiarę: Jachimczakom (2 rodzinom), Pieprzycom, Woźniakom i Pani Kucharskiej.

W przyszłą sobotę od godź. 9:00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Słomiroga: Juszczyków, Jachimczaków, Grochotów, Szwagrzyków i Kostuchów.