I TYDZIEŃ ADWENTU – ogloszenia

I TYDZIEŃ ADWENTU
28.11. – 5.11.2021 r.
WTOREK – 30.11 – święto św. Andrzeja – apostoła
ŚRODA – 1.12
PIĄTEK – 3.12 – pierwszy piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – prezbitera
SOBOTA – 4.12 – pierwsza sobota – wspomnienie św. Barbary – męczennicy
Serdecznie zapraszamy na Roraty (pn, wt, pt, sb – wieczorem, śr, czw – rano). Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, a zwłaszcza z klas 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony.
Odwiedziny u chorych: ks. Proboszcz w piątek od 8:00, ks. Krzysztof w sobotę od 8:00.
W następną niedzielę składka przeznaczona na trwające prace w nowym kościele.
W zakrystii dostępne są wigilijne świece Caritas. Ofiary jak w poprzednich latach.
Podczas wigilii tradycyjnie łamiemy się opłatkiem. Jest to symbol obecności wśród nas Boga, który stał się człowiekiem. Zachęcamy do zaopatrywania się w opłatki w kościołach. W przeciwieństwie do tych zakupionych w sklepach, są one poświęcone i stają się również wyrazem przyjęcia błogosławieństwa. W naszej parafii można je nabyć w zakrystii, a ofiara za opłatki jest częściowo przeznaczona jako podziękowanie za prace w naszym kościele P. Kościelnemu i P. Organiście.
Dziękujemy za uporządkowanie świątyni i złożoną ofiarę rodzinom z Ochmanowa – Zbój: Szczudłom, Dziedzicom, Juszczykom (2 rodzinom), Stawiarzom i Buchałom
W przyszłą sobotę od godź. 9:00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Ochmanowa – Zbój: Korpałów, Panią Dziedzic, Jopów i Sobólów (3 rodziny).