IV TYDZIEŃ ADWENTU – ogłoszenia

IV TYDZIEŃ ADWENTU

i ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

19.12. – 26.11.2021 r.

 

PONIEDZIAŁEK – 20.12 – DZIEŃ SPOWIEDZI

  • SPOWIEDŹ: od 8:00 do 10:00 oraz od 16:00 do 18:00

ŚRODA – 22.12

  • kancelaria parafialna od godz. 17:00 do 18:00

CZWARTEK – 23.12

  • o godz. 7:00 – ostatnie roraty
  • Odwiedziny u chorych od godz. 8:00. Odwiedzimy chorych do których przychodzimy na pierwsze piątki. Można również w zakrystii zgłosić inne osoby chore lub starsze, które nie mogą już same przychodzić do kościoła, a chciałyby przyjąć komunię św.

PIĄTEK – 24.12

  • Msza Św. o godz. 8:00
  • To dzień wigilii Bożego Narodzenia. Prosimy o chrześcijańskie przeżywania tego wieczoru poprzez wspólną modlitwę, przeczytanie fragmentu Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Niech to będzie okazja – może jedyna w roku – do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Tego dnia tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca.

SOBOTA – 25.12 UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

  • Pasterka o północy, pozostałe Msze Św. w porządku niedzielnym.

NIEDZIELA – 26.12 – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY – Józefa, Maryi i Jezusa

 

W zakrystii dostępne są wigilijne świece Caritas oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Dziękujemy za wsparcie młodzieży oazowej przez zakup własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na organizację wspólnego wyjazdu w nowym roku.

W tym roku z wiadomych względów, nie będzie jeszcze tradycyjnej wizyty kolędowej w domach. Będziemy spotykać się w kościele, poszczególnymi rejonami parafii – modląc się za rodziny i odprawiając w ich intencji Mszę Św. Będą one o godz. 19:00 – tak aby każdy mógł spokojnie w nich uczestniczyć. Rozpoczniemy je zaraz po świętach. Rodziny, które chciałyby poświęcić nowo wybudowane lub wyremontowane domy prosimy, aby zgłaszały się od następnego tygodnia w zakrystii.

Od następnej niedzieli do czasopisma Gość Niedzielny będzie co miesiąc dołączona płyta CD z Bibilą Audio. Kolekcja będzie składać się z 12 płyt – zachęcamy do nabywania. Cena 8 zł.

Dziękujemy za uporządkowanie świątyni i złożoną ofiarę rodzinom z Ochmanowa: Poznańskim, Aniołom, Gruszeckim, Wajdom i Ziobrom.

W czwartek od godziny 17:00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Ochmanowa: Kostuchów, Sumów (2rodziny), Turczów, Mendlów, Juszczyków, Rutkowskich, Pyrzów, Grelów, Panią Twardzik, Milewskich, Pieprzyców (2 rodzin) i Kortów.