ZIEMIA ŚWIĘTA – pielgrzymka

Grota Narodzenia Jezusa w Betlejem

ZIEMIA ŚWIĘTA

Śladami Pana Jezusa

Termin:

23-30.05.2023r.

Koszt: ok. 2 000zł + 480 USD + 100 USD/pilot

ZAPISY: tylko wiadomość mailowa (do wyczerpania listy): religia.mirek@gmail.com

I DZIEŃ – KRAKÓW – TEL AVIV – NAZARET – KANA

Przelot na trasie Kraków – Tel Aviv. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Nazarecie.

II DZIEŃ – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA TABOR

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

III DZIEŃ – BETLEJEM – EIN KAREM

Cezarea Nadmorska – spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego. Jaffa – kościół św. Piotra. Tel Aviv – czas wolny na promenadzie. Możliwość skorzystania odpoczynku na plaży. Kolacja i nocleg w Betlejem.

IV DZIEŃ – BETLEJEM – EIN KAREM

Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Ein Karem – nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem.

V DZIEŃ – JEROZOLIMA

Jerozolima – nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ – JEROZOLIMA

Jerozolima – wizyta pod Ścianą Płaczu, dzielnica żydowska Starego Miasta, nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Ponowne nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny. Nocleg w Betlejem.

VII DZIEŃ – JERYCHO – MORZE MARTWE

Betania – sanktuarium Marii, Marty i Łazarza. Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – Góra Kuszenia (panorama) i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe – czas na kąpiel. Uroczysta kolacja w namiocie beduńskim. Nocleg w Betlejem.

VIII DZIEŃ – JEROZOLIMA – TEL AWIEW

Wizyta w Yad Vashem – Instytucie Badania Ofiar i Bohaterów Holokaustu Przejazd do centrum Saxum – to multimedialne centrum w którym w pigułce poznajemy historie ziemi Boga. Od czasów Abraham po dzień dzisiejszy. Przejazd do Abu Gosh – miejsce, które wskazywane było jak Emaus. Nawiedzenie kościoła Sanktuarium w Deir Rafat powstało w 1927 r. z inicjatywy patriarchy Jerozolimy Luigiego Barlassina. Sanktuarium dedykowane jest Najświętszej Marii Pannie, Królowej Narodów, Obrończyni Ziemi Świętej. Zamysłem było ożywienie kultu maryjnego wśród chrześcijan w Ziemi Świętej. Matka Boża w Rafat jest patronką łacińskiej diecezji w Palestynie. Przejazd na lotnisko wylot do Krakowa.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania