IV NIEDZIELA ADWENTU – ogłoszenia

IV NIEDZIELA ADWENTU

18.12. – 25.12.2022 r.

Dziś wychodząc z kościoła można wesprzeć kiermasz ozdób prowadzony przez naszą oazę. Pozyskane środki będą przeznaczone na organizację dla nich wyjazdu rekolekcyjnego.

Dziękujemy za przyniesione dary dla domu niepełnosprawnych chłopców, w którym posługuje nasza siostra Magdalena.

ŚRODA – 21.12. – DZIEŃ SPOWIEDZI W NASZEJ PARAFII

  • Spowiedź: rano od godz. 8:00 do 9:30, popołudniu od 16:00 do 18:00 (będą dodatkowi księża)

PIĄTEK – 23.12.

  • Odwiedziny u chorych od godz. 8:00. Odwiedzimy chorych do których przychodzimy na pierwsze piątki. Można również w zakrystii zgłosić inne osoby chore lub starsze, które nie mogą już same przychodzić do kościoła, a chciałyby przyjąć komunię św. i wyspowiadać się. (nie będzie wizyty w styczniu)
  • Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów o godz. 16:00 w kościele
  • Kancelaria parafialna od 16:00 do 17:00
  • Ostatnie w tym roku roraty o godz. 18:00

SOBOTA – 24.12. WIGILIA

  • Msza Św. o godz. 8:00
  • To dzień wigilii Bożego Narodzenia. Prosimy o chrześcijańskie przeżywania tego wieczoru poprzez wspólną modlitwę, przeczytanie fragmentu Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Niech to będzie okazja – może jedyna w roku – do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Tego dnia tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca.

NIEDZIELA – 25.12. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

  • Pasterka o północy. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę.

W zakrystii dostępne są wigilijne świece Caritas oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W tym roku po długiej przerwie wracamy do starej tradycji odwiedzin duszpasterskich, czyli do tzw. kolędy. Plan podamy w Boże Narodzenie. Będzie wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Dziękujemy za uporządkowanie świątyni i złożoną ofiarę rodzinom z Bodzanowa: Dzierwom, Żurawskim, Jachimczakom (2 rodzinom) i Gajewskim.

W piątek od godz. 19:00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Bodzanowa: Grochotów (2 rodziny), Panią Czop, Czopów, Ochońskich, Lachów, Folcików, Mikurdów i Jurowiczów.