WIZYTACJA – KS. BISKUP DAMIAN MUSKUS

 

W niedzielę 12 marca z wizytą kanoniczną naszą parafię odwiedził biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Ks. Bp. Damian Muskus. Wizytacja rozpoczęła się od spotkania z grupami naszej parafii. Każda z nich dała świadectwo swojej działalności i przedstawiła się krótko ks. Biskupowi. Umocnił nas swoim słowem i prosił byśmy nie ustawali w gorliwości i działaniu – mimo zgubnych zachęt współczesnego świata, co widać po skandalicznych atakach na osobę Jana Pawła II.

Biskup Damian był z nami podczas Mszy Św. o godz. 10:30, wygłosił Słowo Boże oraz udzielił rodzinom pasterskiego błogosławieństwa.

W czasie uroczystej sumy o godz. 12:00 odprawił pontyfikalną Mszę Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania – 71 kandydatom z klas 8. Był to naprawdę błogosławiony czas.