Pielgrzymka parafii BODZANÓW do WŁOCH

 

 

 

Termin: 8.04 – 16.04.2024

 

DZIEŃ 1 Polska – Włochy (poniedziałek) 8/04

Zbiórka o godz. 5:00. Pakowanie bagaży, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Msza święta w Kaplicy przy Autostradzie w Austrii. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 2 PADWA – LORETO (wtorek) 9/04

Po śniadaniu przejazd do Padwy, w średniowieczu słynnego miasta uniwersyteckiego. Nawiedzimy Bazylikę św. Antoniego, znaną jako Il Santo. Msza święta. Spacer po Starym Mieście. Przejazd do Loreto. Nawiedzenie XV-wiecznej Bazyliki, wewnątrz której mieści się starożytny Święty Dom Rodziny z Nazaretu przywieziony z Palestyny przez kupiecką rodzinę Angeli. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 ASYŻ (środa) 10/04

Po śniadaniu przejazd do Asyżu, rodzinnego miasta św. Franciszka i św. Klary. To jedno z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych. Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki św. Franciszka, gdzie znajduje się grób św. Franciszka i która została ozdobiona drogocennymi freskami Giotta. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w której znajduje się ukochana przez Św. Franciszka kapliczka – Porcjunkulla, ogród róży bez kolców, Kaplica Przejścia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 CASCIA – MONTE CASSINO (czwartek) 11/04

Po śniadaniu udamy się do Cascii, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Rity. Nawiedzenie Bazyliki, w której spoczywa patronka spraw trudnych. Przejazd na Monte Cassino, gdzie oddamy cześć bohaterskim żołnierzom, poległym w jednej z najsłynniejszych bitew II Wojny Światowej. Msza święta. Przejazd do hotelu we Fiuggi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 5 RZYM (piątek) 12/04

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. nawiedzenie Bazyliki św. Pawła za Murami,  Msza święta, następnie spacer z przewodnikiem przez słynne place rzymskie. Zobaczymy m.in. plac Navona i fontannę Czterech Rzek, fontannę di Trevi, Panteon- najlepiej zachowaną starożytną budowlę Rzymu, Plac Hiszpański, Schody Hiszpańskie, wizyta w Bazylice Santa Maria Maggiore, by pokłonić się relikwiom żłóbka z Betlejem. Po całodziennym pobycie w Wiecznym Mieście, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 RZYM (sobota) 13/04

Śniadanie. Wizyta w Katakumbach św. Kaliksta, gdzie schronienia szukali pierwsi chrześcijanie, Msza święta. Przejazd do Watykanu. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II. Spacer z przewodnikiem przez Fori Imperiali przecinające Rzym Starożytny do Koloseum (z zewnątrz ). Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 WATYKAN (niedziela) 14/04

Po śniadaniu przejazd do Rzymu: wizyta na Lateranie: Schody Święte i Bazylika św. Jana na Lateranie Następnie udamy się do Watykanu by wziąć udział w Aniele Pańskim na Placu św. Piotra. Czas wolny na osobistą modlitwę w Bazylice św. Piotra, kawę i zakup pamiątek. Ok godz. 14:00 wyjazd z Rzymu w kierunku Sieny, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 SIENA (poniedziałek) 15/04

Po śniadaniu przejazd do Sieny, miasta, które od wieków rywalizowało z Florencją. Zobaczymy słynne Piazza del Campo, na którym każdego roku odbywają się znane na całym świecie wyścigi konne – Il Palio, a także katedrę, uznawaną za najpiękniejszy przykład włoskiego gotyku. Stąd pochodziła św. Katarzyna, zobaczymy więc jej Dom Rodzinny oraz Bazylikę, w której pomodlimy się przed relikwiami Świętej. Spacer po mieście. Czas wolny na zakup pamiątek.  Przejazd do hotelu w okolicy Bolonii, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 Przejazd do Polski (wtorek) 16/04

Po śniadaniu i Mszy świętej wyjazd w drogę powrotną do Krakowa. Przyjazd w godzinach nocnych.

CENA: 1300zł + 440 Euro

CENA ZAWIERA:

  • Przejazd komfortowym autokarem
  • 8 noclegów w hotelach *** (standard turystyczny – pokoje 2, 3 osobowe )
  • Wyżywienie: 2 razy dziennie ( wg programu)
  • Opieka doświadczonego pilota
  • Ubezpieczenie turystyczne KL ( 25000Euro, NNW 15000 zł, bagaż, CP) SIGNAL IDUNA
  • Podatek VAT
  • Składka na opłaty turystyczne TFP i TFG

CENA NIE ZAWIERA:

  • Opłaty na bilety wstępu, przewodników lokalnych, opłaty wjazdowe do miast i zestawy audio-guide – koszt ok. 100 euro

 

ZABIERZ ZE SOBĄ:

  • Ważny dowód osobisty lub paszport
  • Kieszonkowe na przekąski, ciepły posiłek w ciągu dnia, wodę i pamiątki

 

MOŻNA DOKUPIĆ W BIURZE: Ubezpieczenie kosztów rezygnacji ( informacja w biurze – koszt ok. 150 zł )