XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

8.10. – 15.10.2023r.

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka

WTOREK – Wspomnienie bł. Anieli Angeli Truszkowskiej, dziewicy i zakonnicy

ŚRODA – Wspomnienie św. Jana XXIII, papieża

CZWARTEK – Wspomnienie św. Jana Beyzyma, kapłana

PIĄTEK – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

  • Kancelaria od 16:30 do 17:30
  • O godz. 16:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
  • Spotkanie grupy młodzieżowej po Mszy św. w salce
  • Dzień Fatimski. Msza święta o 18.00 a po niej procesja fatimska. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

SOBOTA – Wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika

Zbliża się 45 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Apostolską. 16 października 1978 roku kard. Karol Wojtyła został powołany na papieża i biskupa Rzymu. Tę ważną dla naszego kraju i każdego z Nas rocznice chcemy uczcić. Dlatego w najbliższą sobotę 14 października o godzinie 19.00 w kościele, młodzież naszej parafii zaprasza na Koncert dziękczynny za pontyfikat Wielkiego Polaka. Uczestnicząc w tym wydarzeniu będziemy mogli posłuchać opowieści o Janie Pawle II, wysłuchać fragmentów Jego przemówień uzupełnionych pięknym śpiewem. Zapraszamy wszystkich parafian. Niech nasz udział w koncercie będzie świadectwem wielkiej czci, jaką oddajemy pierwszemu Polakowi na tronie papieskim.

W naszej parafii różaniec w dni powszednie o godz. 17:30 (bezpośrednio po nim Msza Św.), a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:00. Zechciejmy znaleźć czas na tę modlitwę choć kilka razy w tygodniu, pamiętając o tym jak często Maryja wzywała do tej modlitwy w czasie licznych objawień. Jeśli nie możemy być na nabożeństwie módlmy się w rodzinach wspólnie umacniając naszą wiarę i powierzając Maryi nasze sprawy.

Dziękujemy za uporządkowanie świątyni i złożoną ofiarę rodzinom ze Słomiroga: Jachimczakom, Tomaszewskim, Szemczykom, Pieprzycom, Łyskom i Szwagrzykom.

W przyszłą sobotę od godz. 9:00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ze Słomiroga: Panią Dyl, Ziobrów, Więsków, Kareckich, Dudków, Kostuchów, Grzegórzków.